ATOMIC REDSTER C9 SKINTEC (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
LÄNGD BINDNING:
5495,00 SEK Ord. Pris (6495,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6990,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (7090,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6990,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6495,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6990,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (7090,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6990,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6495,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6990,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (7090,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6990,00 SEK)

Beskrivning

ATOMIC REDSTER C9 SKINTEC

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning (se rullningslisten ovan).

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Leverantörsbeskrivning.

Our fastest Skintec ski ever – the first Skintec ski that’s ready to race.

The Skintec takeover continues! We originally invented Skintec to help ambitious hobby racers pack in more time training, giving the feel of a perfectly waxed ski without the need to kick-wax. But this new ski takes Skintec and waxless technology to a whole new space: it’s our lightest and fastest skin-ski ever, and with a Race Carbon Laminate. Making it the first Skintec ski (and we reckon the first skin ski full stop) that’s genuinely ready to race.

• Construction: Race + Carbon Laminate
• Base: BI 5000 SA + WC Grinding
• Core: Nomex Featherlight SDS
• Grip: Skin (bonded) exchangeable

 

Specifikationer

Artnr: AB0020954
Artnr: AB00209541
Artnr: AB00209542
Artnr: AB00209543
Artnr: AB00209544
Artnr: AB00209545
Artnr: AB00209546
Artnr: AB00209547
Artnr: AB00209548
Artnr: AB00209549
Artnr: AB00209550
Artnr: AB00209551

Omdöme

Lämna ett omdöme

UGdhH
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • ATOMIC REDSTER SKINTEC Jr LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingå...
    från 1395,00 SEK
  • ATOMIC REDSTER MARATHON CLASSIC LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och d...
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4495,00 SEK)
  • PAKET: Bindning på köpet.
    från 5995,00 SEK
    (Ord. Pris: 7500,00 SEK)
  • ATOMIC REDSTER SKINTEC LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår m...
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4300,00 SEK)