ATOMIC REDSTER MARATHON CLASSIC

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
BINDNING:
LÄNGD:
1995,00 SEK Ord. Pris (4495,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (4990,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (4990,00 SEK)
2590,00 SEK Ord. Pris (5090,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (4990,00 SEK)
2590,00 SEK Ord. Pris (5090,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (4495,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (4990,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (4990,00 SEK)
2590,00 SEK Ord. Pris (5090,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (4495,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (4990,00 SEK)

Beskrivning

ATOMIC REDSTER MARATHON CLASSIC

LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår montering.

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning.

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Leverantörsbeskrivning.

Atomic Redster Marathon Classic is an exciting ski for amateur racers – featuring our top-of-the-range Worldcup construction, WC base and WC Grinding. The Nomex Lite core and Carbon Laminates make it super light and stable. On top of that the new profile demands less power, especially for long distances.

This gives it a more fluid, less-aggressive feel than our Worldcup model. Meanwhile SDS technology keeps the kick zone high above the snow during the glide phase but stays easy to compress during the kick – creating explosive kick, precise ski control and enormously powerful acceleration.

 

Specifikationer

Artnr: AB0020654
Artnr: AB00206541
Artnr: AB002065410
Artnr: AB002065411
Artnr: AB00206542
Artnr: AB00206543
Artnr: AB00206544
Artnr: AB00206545
Artnr: AB00206546
Artnr: AB00206547
Artnr: AB00206548
Artnr: AB00206549

Omdöme

Lämna ett omdöme

hWLqkF
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

Du kanske också är intresserad av

  • Ange nivå för hur vi skall vikta skidorna.
    0,01 SEK
  • Slip och specialvallning för nya skidor.
    495,00 SEK
    (Ord. Pris: 700,00 SEK)
  • Specialvallning - rekommenderas nya skidor!
    300,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • ATOMIC REDSTER SKINTEC LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår m...
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4300,00 SEK)
  • PAKET: Bindning på köpet.
    från 5995,00 SEK
    (Ord. Pris: 7500,00 SEK)
  • PAKET: Bindning på köpet.
    från 5495,00 SEK
    (Ord. Pris: 6495,00 SEK)
  • ATOMIC REDSTER SKINTEC Jr LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingå...
    från 1395,00 SEK