• ATOMIC REDSTER SKINTEC Jr
  • ATOMIC REDSTER SKINTEC Jr
  • ATOMIC REDSTER SKINTEC Jr

ATOMIC REDSTER SKINTEC Jr

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
BINDNING:
LÄNGD:
1395,00 SEK
1890,00 SEK
1890,00 SEK
1890,00 SEK
1395,00 SEK
1890,00 SEK
1890,00 SEK
1890,00 SEK
1395,00 SEK
1890,00 SEK
1890,00 SEK
1395,00 SEK
1890,00 SEK
1890,00 SEK
1395,00 SEK

Beskrivning

ATOMIC REDSTER SKINTEC Jr

LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår montering.

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning.

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Leverantörsbeskrivning.

The Atomic Redster Skintec Jr is for the classic-track champions of tomorrow. And because there’s no need for time-consuming kick-waxing, parents and coaches will love it too. Instead of kick-wax, Mohair grip zones produce excellent kick and exceptional glide in all snow conditions and temperatures. And you can replace the grip zone after heavy wear.

We’ve also combined our top-of-the-range World Cup base with Race Grinding and a narrow sidecut to maximize the glide phase.

Specifikationer

Artnr: AB0020748
Artnr: AB00207481
Artnr: AB002074810
Artnr: AB002074811
Artnr: AB002074812
Artnr: AB002074813
Artnr: AB002074814
Artnr: AB00207482
Artnr: AB00207483
Artnr: AB00207484
Artnr: AB00207485
Artnr: AB00207486
Artnr: AB00207487
Artnr: AB00207488
Artnr: AB00207489

Omdöme

Lämna ett omdöme

qSGJt
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

Du kanske också är intresserad av

  • Ange nivå för hur vi skall vikta skidorna.
    0,01 SEK
  • Specialvallning - rekommenderas nya skidor!
    300,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • PAKET: Bindning på köpet.
    från 5495,00 SEK
    (Ord. Pris: 6495,00 SEK)
  • PAKET: Bindning på köpet.
    från 5995,00 SEK
    (Ord. Pris: 7500,00 SEK)
  • ATOMIC REDSTER MARATHON CLASSIC LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och d...
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4495,00 SEK)
  • ATOMIC REDSTER SKINTEC LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår m...
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4300,00 SEK)