Hem » ALPINT » SKIDOR ALPINT » Produkt
  • BLIZZARD BLACK PEARL 78
  • ROCKER CAMBER ROCKER
  • LITE CORE
  •  

BLIZZARD BLACK PEARL 78 (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
PAKET BINDNING:
4995,00 SEK
4995,00 SEK
6195,00 SEK Ord. Pris (6995,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7195,00 SEK)
6195,00 SEK Ord. Pris (6995,00 SEK)
6395,00 SEK Ord. Pris (7195,00 SEK)
6195,00 SEK Ord. Pris (6995,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7195,00 SEK)
6195,00 SEK Ord. Pris (6995,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7195,00 SEK)
4995,00 SEK
4995,00 SEK

Beskrivning

BLIZZARD Dam BLACK PEARL 78

LÖS SKIDA. Bindning väljer du valfritt och till ett rabatterat paketpris, då ingår montering. Kolla rekommenderad bindning i rull listen ovan...

 
1 år FRI Slip/Vallning på köpet
 

Leverantörsbeskrivning.

Nimble, lively and stable, the Black Pearl 78 is the narrower sister of the Black Pearl 88. With a 78 mm waist and a women's specific Carbon Flipcore W.S.D. construction, the Black Pearl 78 offers a responsive and stable ride with performance that belies it's lightness.

Early rise in the tip and tail with camber underfoot makes this ski quick edge-to-edge with confidence inspiring edge grip for frontside skiing in hard or variable snow conditions.

SIDECUT: 115-78-100 mm (156)
RADIUS: 15 m/156cm
WEIGHT: 1,200g +/- 50g (156 cm)

Specifikationer

Artnr: ART012756
Artnr: ART0127560
Artnr: ART0127561
Artnr: ART01275610
Artnr: ART01275611
Artnr: ART01275622
Artnr: ART0127563
Artnr: ART0127564
Artnr: ART0127565
Artnr: ART0127566
Artnr: ART012757
Artnr: ART012758

Omdöme

Lämna ett omdöme

pLJy
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • 1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    från 5995,00 SEK
  • 1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    3995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4495,00 SEK)
  • från 5495,00 SEK
  • 1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    7995,00 SEK