• FISCHER CARBONLITE CLASSIC PLUS IFP
  • RACE NNN IFP
  • RACE PRO NNN IFP

FISCHER CARBONLITE CLASSIC PLUS IFP

1 2 3 4 5
(4.7/5) Baserat på 3 betyg.
LÄNGD:
LÄNGD BINDNING:
6495,00 SEK Ord. Pris (7495,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7495,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7495,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7495,00 SEK)
6195,00 SEK Ord. Pris (7195,00 SEK)
6195,00 SEK Ord. Pris (7195,00 SEK)
6195,00 SEK Ord. Pris (7195,00 SEK)
6195,00 SEK Ord. Pris (7195,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6500,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6500,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6500,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6500,00 SEK)

Beskrivning

FISCHER CARBONLITE CLASSIC PLUS IFP

LÖS SKIDA. Bindning väljer du valfritt och till ett rabatterat paketpris, då ingår montering. Kolla rekommenderad bindning i rull listen ovan...

Alla skidor som vi säljer på hemsidan handplockas fram och viktas i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

En klassiker i världscupen. Carbonlite Classic Plus är en skida från RACE CODE sortimentet. Med sin nya Plus-finish från världscupen har den idealiska egenskaper för temperaturer på -10°C och varmare.

Carbonlite Classic Plus från RACE CODE serien har redan bevisat sin förmåga i otaliga skidlopp. För skidåkare som vill fortsätta utvecklas.

SIDECUT41-44-44
CONSTRUCTION 812
SKI COREAir Core Carbonlite
SIZES192-207
STAMP 812

WEIGHT980g/197cm
BASE / CLIMBING ZONEWC Plus / Wax

 

Specifikationer

Artnr: N1381514
Artnr: N1381515
Artnr: N1381516
Artnr: N1381518
Artnr: N1381524
Artnr: N1381526
Artnr: N1381527
Artnr: N1381529
Artnr: N138153
Artnr: N1381531
Artnr: N1381532
Artnr: N1381537

Omdöme

Lämna ett omdöme

PdF3a
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Fischer
    NNN CLASSIC IFP system
    från 6495,00 SEK
    (Ord. Pris: 7500,00 SEK)
  • Fischer
    SKIN HUD för Fischer
    595,00 SEK
  • Fischer
    NNN CLASSIC IFP system
    från 4195,00 SEK
    (Ord. Pris: 5200,00 SEK)
  • Fischer
    VALLNINGSFRIA SKIDOR
    från 6095,00 SEK
    (Ord. Pris: 7195,00 SEK)
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Fischer
    VALLNINGSFRIA SKIDOR
    från 6095,00 SEK
    (Ord. Pris: 7195,00 SEK)
  • Fischer
    VALLNINGSFRIA SKIDOR
    från 4095,00 SEK
    (Ord. Pris: 5495,00 SEK)
  • Fischer
    NNN CLASSIC IFP system
    från 4195,00 SEK
    (Ord. Pris: 5200,00 SEK)
  • Fischer
    NNN CLASSIC IFP system
    från 6495,00 SEK
    (Ord. Pris: 7500,00 SEK)