• FISCHER SPEEDMAX CLASSIC PLUS
  • Race Pro Classic
  • FISCHER SPEEDMAX CLASSIC PLUS
  • Race Classic

FISCHER SPEEDMAX CLASSIC PLUS 802 IFP

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
LÄNGD BINDNING:
6495,00 SEK Ord. Pris (7500,00 SEK)
7490,00 SEK Ord. Pris (8495,00 SEK)
7490,00 SEK Ord. Pris (8495,00 SEK)
7490,00 SEK Ord. Pris (8495,00 SEK)
7490,00 SEK Ord. Pris (8495,00 SEK)
7190,00 SEK Ord. Pris (8195,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7500,00 SEK)
7190,00 SEK Ord. Pris (8195,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7500,00 SEK)
7190,00 SEK Ord. Pris (8195,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7500,00 SEK)
7190,00 SEK Ord. Pris (8195,00 SEK)

Beskrivning

FISCHER SPEEDMAX CLASSIC PLUS 802 IFP 

LÖS SKIDA. Bindning väljer du valfritt och till ett rabatterat paketpris, då ingår montering.

PAKET. Monterat och klart med NNN-IFP Classic längd bindning.

Alla skidor som vi säljer på hemsidan handplockas fram och viktas i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

En skida för världscupen. Speedmax Classic Plus 812 med innovativ teknik. Den optimerade Plus-finishen gör den oslagbar vid temperaturer från + 5°C till -10°C.

ALLTID ETT STEG FÖRE MED SPEEDMAX
Speedmax sortimentet med den revolutionerande vinnande teknologin Cold Base Bonding och Precision Pairing System för att säkerställa exakta urval av skidor och optimal parning av skidor. Plus - Finish first ger skidan den perfekta finishen.

SIDECUT41-44-44
CONSTRUCTION802
SKI COREAir Core HM Carbon
SIZES192-207
STAMP8Q2

WEIGHT1.030g/197cm
BASE / CLIMBING ZONEWC Plus / Wax




Specifikationer

Artnr: N0781510
Artnr: N07815112
Artnr: N078151415
Artnr: N078151618
Artnr: N078151821
Artnr: N07815211
Artnr: N07815313
Artnr: N07815414
Artnr: N07815516
Artnr: N07815617
Artnr: N07815719
Artnr: N07815820

Omdöme

Lämna ett omdöme

f3SK
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om