• FISCHER TWIN SKIN RACE IFP
  • TWIN SKIN
  • RACE CLASSIC IFP
  • RACE PRO CLASSIC IFP

FISCHER TWIN SKIN RACE IFP

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
STORLEK:
LÄNGD BINDNING:
4095,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
4395,00 SEK Ord. Pris (5795,00 SEK)
4095,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
4395,00 SEK Ord. Pris (5795,00 SEK)
4095,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
4395,00 SEK Ord. Pris (5795,00 SEK)
4095,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
4395,00 SEK Ord. Pris (5795,00 SEK)
4095,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
4395,00 SEK Ord. Pris (5795,00 SEK)

Beskrivning

FISCHER TWIN SKIN RACE IFP

PAKET. Monterat och klart med NNN längd bindning (se rullningslisten ovan).

 Alla skidor som vi säljer på hemsidan handplockas fram och viktas i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Extremt atletisk skinskida med ny Plus-finish från världscupen. Twin Skin Race med två 100% mohair hudremsor integrerade i basen gör den perfekt i hårda eller isiga förhållanden och säkerställer fästet i alla lägen.

Twin Skin makes the fleet complete

Två separata hudremsor placerade omlott och med varierande grunddjup resulterar i jämn och balanserad glidning. Mohair skinn säkerställer att du kan lita på fästet, särskilt i hårda eller isiga förhållanden.

Tack vare den unika Teflon-beläggningen på hudremsorna är isbildning helt minimerad.

Art.Nr. N26617
Sidecut 41-44-44
Ski core AIR CORE BASALITE PRO
Base / Climbing zone WC Pro
Construction 812

Weight/Lenth
1.190g / 197cm

 

 

Specifikationer

Artnr: FN26617045
Artnr: FN266170451
Artnr: FN266170452
Artnr: FN266170453
Artnr: FN266170454
Artnr: FN266170455
Artnr: FN266170456
Artnr: FN266170457
Artnr: FN266170458
Artnr: FN266170459

Omdöme

Lämna ett omdöme

tFwY
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Fischer
    NNN CLASSIC IFP system
    från 5495,00 SEK
    (Ord. Pris: 6500,00 SEK)
  • Fischer
    NNN CLASSIC IFP system
    från 4195,00 SEK
    (Ord. Pris: 5200,00 SEK)
  • Fischer
    NNN CLASSIC IFP system
    från 6495,00 SEK
    (Ord. Pris: 7500,00 SEK)
  • Fischer
    VALLNINGSFRIA SKIDOR
    från 6095,00 SEK
    (Ord. Pris: 7195,00 SEK)