SALOMON X PRO 70 W

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
STORLEK (cm):
2795,00 SEK
2795,00 SEK
2795,00 SEK
2795,00 SEK
2795,00 SEK
2795,00 SEK

Beskrivning

Salomon X PRO 70 W

Gjutning av innesko/skal är fortfarande att rekommendera för att få bästa passform. Detta ingår i priset. Värde. 500.-

X PRO = BRED FOT

All-mountain-prestanda och komfort för hela dagen förenas i X-Pro 70 W, med särskild passform och särskilda funktioner för kvinnor samt det nyskapande 3D-fodret.

Leverantörsbeskrivning.

Women-adapted instant fit and efficient power transmission
brought by 3D liner and Twinframe shell design, X PRO 70W is
a great choice for skiers who want accessible performance
Performance
Twinframe design delivers rebound and flex, while oversized pivot provides
efficient transmission
Women specific
Women's specific calf adjuster accomodates a wider range, women's specific
liner ensures precise and comfortable fit.

3810 g / 24.5

Flex Index 70
Last 100

Specifikationer

Artnr: L40551900
Artnr: L405519000
Artnr: L405519001
Artnr: L405519002
Artnr: L405519003
Artnr: L405519004

Omdöme

Lämna ett omdöme

hkF8
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    5295,00 SEK
  • Salomon
    TOPPTURPJÄXOR
    6495,00 SEK
  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    4695,00 SEK
  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    4295,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon
    JUNIORPJÄXOR, TOPPTURPJÄXOR
    1895,00 SEK
  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    5295,00 SEK
  • ALPINPJÄXOR DAM
    4795,00 SEK
  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    4695,00 SEK