SALOMON X PRO 90 W

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
STORLEK (cm):
3695,00 SEK
3695,00 SEK
3695,00 SEK
3695,00 SEK
3695,00 SEK
3695,00 SEK

Beskrivning

Salomon X-PRO 90 W

Gjutning av innesko/skal är fortfarande att rekommendera för att få bästa passform. Detta ingår i priset. Värde. 500.-

X PRO = BRED FOT

Twinframe-prestanda och extra stor förspänning kombinerat med förformat 3D-foder ger X-Pro 90 W överlägsen energiöverföring och komfort hela dagen Custom Shell för den ultimata personligt anpassade passformen

Leverantörsbeskrivning. 

X PRO 90W is the reference all mountain boot, offering
boosted performance and women-specific personnalized fit
thanks to Twinframe 2 shell design and Custom Shell
technology. 

X PRO 90W is a benchmark all mountain boot, offering Twinframe 2 boosted performance and women-specific Custom Shell personalized fit
Performance
Brand new Twinframe2 design delivers improved rebound and dynamic flex,
while oversized pivot provides efficient transmission
Lightweight
A 15% lighter chassis material and lightweight foams make X PRO lighter
than ever, for effortless skiing
Fit
Women's specific calf adjuster accomodates a wider range, women's specific
liner ensures precise and comfortable fit

Vikt 3580g/24,5

Flex Index 90

Last 100/106

Specifikationer

Artnr: L40551700
Artnr: L405517000
Artnr: L405517001
Artnr: L405517002
Artnr: L405517003
Artnr: L405517004

Omdöme

Lämna ett omdöme

yKXTsp
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Salomon
    SALOMON NORDIC 1 Pars  Längdfodral Detta skidfodral är enkel men samtidigt ...
    300,00 SEK
  • Salomon
    Microfleecemössa unisex
    245,00 SEK
  • Salomon
    JUNIORPJÄXOR, TOPPTURPJÄXOR
    1895,00 SEK
  • Salomon
    SALOMON EQUIPE SOFTSHELL JKT M Black/Red Salomon's most versatile, lightest ...
    1495,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    5295,00 SEK
  • Salomon
    TOPPTURPJÄXOR
    5795,00 SEK
  • Salomon
    JUNIORPJÄXOR, TOPPTURPJÄXOR
    1895,00 SEK
  • Salomon
    ALPINPJÄXOR DAM
    2795,00 SEK