Salomon EQUIPE 8 CLASSIC

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
BINDNING:
LÄNGD:
1995,00 SEK Ord. Pris (2695,00 SEK)
2495,00 SEK Ord. Pris (3190,00 SEK)
2495,00 SEK Ord. Pris (3190,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3290,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (2695,00 SEK)
2495,00 SEK Ord. Pris (3190,00 SEK)
2495,00 SEK Ord. Pris (3190,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3290,00 SEK)
2495,00 SEK Ord. Pris (3190,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3290,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (2695,00 SEK)
2495,00 SEK Ord. Pris (3190,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (2695,00 SEK)
2495,00 SEK Ord. Pris (3190,00 SEK)

Beskrivning

Salomon EQUIPE 8 CLASSIC

LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår montering.

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning.

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Leverantörsbeskrivning.

Fast, light and easy to ski.
Easy to ski
Heel Toe camber provides easy kick and compression when pressing with
the forefoot, but remains lifted when gliding or standing.
Fast
Racing base with Zeolit additive for better wax absorption and retention.
Lightweight
Densolite core is light and durable


Equipe 8 Classic is designed to glide fast in control. Optimized heel toe
camber improves grip and control during the kick phase. The new G4 ZEOLIT
base combined with the Race Universal grinding provide great glide.

 

Specifikationer

Artnr: L39159800
Artnr: L391598001
Artnr: L3915980010
Artnr: L3915980011
Artnr: L3915980012
Artnr: L3915980013
Artnr: L3915980014
Artnr: L3915980015
Artnr: L391598002
Artnr: L391598003
Artnr: L391598004
Artnr: L391598005
Artnr: L391598008
Artnr: L391598009

Omdöme

Lämna ett omdöme

E5fzd
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

Du kanske också är intresserad av

  • Här lägger du nivån på hur vi skall vikta skidorna.
    0,01 SEK
  • 495.- vid köp av Nya skidor. Ord. pris 700.-
    495,00 SEK
    ( 700,00 SEK)