• SALOMON RC 8 CLASSIC
  •  
  •  
  • NNN-
  • SNS-

SALOMON RC 8 CLASSIC (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
LÄNGD BINDNING:
1995,00 SEK Ord. Pris (3295,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3295,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3295,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3295,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
2295,00 SEK Ord. Pris (3895,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3295,00 SEK)

Beskrivning

SALOMON RC 8 CLASSIC (PAKET)

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning (se rullningslisten ovan).

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Leverantörsbeskrivning.

LIGHTWEIGHT, HIGH-PERFORMANCE CLASSIC SKI FOR NEWER RACERS AND ENDURANCE TRAINERS.

Heel Toe camber provides easy kick and compression when pressing with
the forefoot, but remains lifted when gliding or standing.
Fast
Racing base with Zeolit additive for better wax absorption and retention.
Lightweight
Densolite core is light and durable

RC 8 Classic is designed to glide fast in control. Optimized heel toe
camber improves grip and control during the kick phase. The new G4 ZEOLIT
base combined with the Race Universal grinding provide great glide.

Specifikationer

Artnr: L40566900
Artnr: L405669001
Artnr: L4056690010
Artnr: L4056690011
Artnr: L4056690012
Artnr: L4056690013
Artnr: L4056690014
Artnr: L405669002
Artnr: L405669003
Artnr: L405669004
Artnr: L405669005
Artnr: L405669006
Artnr: L405669007
Artnr: L405669008
Artnr: L405669009

Omdöme

Lämna ett omdöme

CTPb
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • SALOMON
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    8995,00 SEK
  • SALOMON
    Vallningsbar
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • SALOMON
    PISTSKIDOR
    7995,00 SEK
  • SALOMON
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    8995,00 SEK
  • Du kanske också är intresserad av

  • Ange nivå för hur vi skall vikta skidorna.
    0,01 SEK
  • Specialvallning - rekommenderas nya skidor!
    300,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • SALOMON
    JUNIOR VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    från 1695,00 SEK
    (Ord. Pris: 2495,00 SEK)
  • SALOMON
    JUNIOR VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 2795,00 SEK)
  • SALOMON
    VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    3595,00 SEK
    (Ord. Pris: 5095,00 SEK)
  • SALOMON
    Vallningsbar
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)