Salomon EQUIPE 8 VITANE CLASSIC Dam

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
Bindning:
LÄNGD:
1995,00 SEK Ord. Pris (2495,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (2990,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (2990,00 SEK)
2590,00 SEK Ord. Pris (3090,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (2495,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (2990,00 SEK)
2490,00 SEK Ord. Pris (2990,00 SEK)
2590,00 SEK Ord. Pris (3090,00 SEK)

Beskrivning

Salomon EQUIPE 8 VITANE CLASSIC Dam 

LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår montering.

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning.

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Leverantörsbeskrivning.

Fast, light and easy to ski optimized for women.
Easy to ski
Heel Toe camber provides easy kick and compression when pressing with
the forefoot, but remains lifted when gliding or standing.
Fast
Racing base with Zeolit additive for better wax absorption and retention.
Lightweight
Densolite core is light and durable


Equipe 8 Vitane Classic is designed to glide fast in control. Optimized heel
toe camber improves grip and control during the kick phase. The new G4
ZEOLIT base combined with the Race Universal grinding provide great glide.

Type : CLASSIC
Side Cut : 44/43/44
Weight : 1250 gr

Specifikationer

Artnr: L39160000
Artnr: L391600001
Artnr: L391600002
Artnr: L391600003
Artnr: L391600004
Artnr: L391600005
Artnr: L391600006
Artnr: L391600007

Omdöme

Lämna ett omdöme

y27Pb
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

Du kanske också är intresserad av

  • Här lägger du nivån på hur vi skall vikta skidorna.
    0,01 SEK
  • 495.- vid köp av Nya skidor. Ord. pris 700.-
    495,00 SEK
    ( 700,00 SEK)