• SALOMON EQUIPE RC SKIN
  •  
  •  
  •  
  •  
  • NNN-
  •  

SALOMON RC SKIN (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
LÄNGD BINDNING:
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)
3595,00 SEK Ord. Pris (5095,00 SEK)

Beskrivning

SALOMON RC SKIN (PAKET)

PAKET. Monterat och klart med NNN längd bindning (se rullningslisten ovan).

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Beskrivning

Vallninsfri skida med stighud som ger ett bra fäste i alla fören. Salomons bästa belag på glidytorna. En utmärkt träningsskida för den inte hinner eller vill valla sina skidor inför varje pass.

Leverantörsbeskrivning.

Experience top level classic performance without the challenge
of daily waxing. The SKINGRIP inserts deliver precise, secure
grip and silent, fast gliding for skiers who demand high
performance in various snow conditions.
SILENT GRIP
Thanks to SkinGrip technology, you can tickle any trails with grip that gives
you instant traction and silent glide.
FAST
Play with the piste. Turn off the world, and ski at the speed you want with a
little help from the Zeolite additive that keeps your skis waxed and ready for
action.
LIGHTWEIGHT
The D Carbon core allows you to ski on top of the World with a lightness of
being.

Take the RC CLASSIC construction, add the new SkinGrip technology and
you get the best balance between performance and convenience. With its
versatile camber, World Cup ZEOLIT base and structure, the RC SKIN
ensures a fast glide in all conditions. For advanced skiers who want to feel
the delight of a full body workout without working with kick wax. Experience
top level classic performance.

Type : CLASSIC The SKINGRIP
Side Cut : 44/44/44
Weight : 1300 gr

Specifikationer

Artnr: L40735000
Artnr: L407350001
Artnr: L4073500010
Artnr: L4073500011
Artnr: L407350002
Artnr: L407350003
Artnr: L407350004
Artnr: L407350005
Artnr: L407350006
Artnr: L407350007
Artnr: L407350008
Artnr: L407350009

Omdöme

Lämna ett omdöme

KvL2
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • SALOMON
    Vallningsbar
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • SALOMON
    VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    2595,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • SALOMON
    JUNIOR VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 2795,00 SEK)
  • SALOMON
    PISTSKIDOR
    7995,00 SEK
  • Du kanske också är intresserad av

  • Ange nivå för hur vi skall vikta skidorna.
    0,01 SEK
  • Specialvallning - rekommenderas nya skidor!
    300,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • SALOMON
    VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 3295,00 SEK)
  • SALOMON
    VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    2595,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • SALOMON
    JUNIOR VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    från 1695,00 SEK
    (Ord. Pris: 2495,00 SEK)
  • SALOMON
    JUNIOR VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 2795,00 SEK)