• SALOMON QST 106
  • SALOMON QST 106

SALOMON QST 106 (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
PAKET BINDNING:
5995,00 SEK
7395,00 SEK Ord. Pris (8695,00 SEK)
7495,00 SEK Ord. Pris (8695,00 SEK)
7495,00 SEK Ord. Pris (8695,00 SEK)
5995,00 SEK
7395,00 SEK Ord. Pris (8695,00 SEK)
7495,00 SEK Ord. Pris (8695,00 SEK)
5995,00 SEK
7395,00 SEK Ord. Pris (8695,00 SEK)
7495,00 SEK Ord. Pris (8695,00 SEK)
5995,00 SEK
7395,00 SEK Ord. Pris (8695,00 SEK)

Beskrivning

SALOMON QST 106

LÖS SKIDA. Bindning väljer du valfritt och till ett rabatterat paketpris, då ingår montering. Kolla rekommenderad bindning i rull listen ovan...

 

1 år FRI Slip/Vallning på köpet

Leverantörsbeskrivning.

QST 106 är en skida som ger precisa, stabila svängar på pistad och hård snö. Dess flytande och förutsägbara All-Terrain Rocker-profil och 3D-träkärna är förstärkta med C/FX för extra styrka när du behöver den.

Powder ready all day with on-piste reliability.

Soft and hard snow performance

Thanks to Spaceframe technology that gives you superior ski-to-snow

contact, you can feel every snowflake, even when carving hard-packed snow.

Great terrain adaptation

Show the snow who's in charge thanks to full sandwich, ABS sidewall,

Inverted 3D Woodcore

construction that allows you to perform from the first snowfall to the last.

Quick and agile

Flow with the snow and pivot to perfection thanks to the Koroyd insert's

innovative honeycomb structure, positioned in the tip and tail of the twin

rocker shape.

Weight per ski : 1820g @181

Tip (mm) 140

Waist (mm) 106

Tail (mm) 126

Radius (M) 20/181cm

 

Specifikationer

Artnr: L40524100
Artnr: L405241000
Artnr: L405241001
Artnr: L4052410010
Artnr: L405241002
Artnr: L405241003
Artnr: L405241004
Artnr: L405241005
Artnr: L405241006
Artnr: L405241007
Artnr: L405241008
Artnr: L405241009

Omdöme

Lämna ett omdöme

YP7kdA
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Salomon
    JUNIORPJÄXOR, TOPPTURPJÄXOR
    1895,00 SEK
  • 1295,00 SEK
  • 4495,00 SEK
  • Salomon
    ALU STAV
    295,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • SALOMON
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    8995,00 SEK
  • Salomon
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    från 1495,00 SEK
  • SALOMON
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    3595,00 SEK
    (Ord. Pris: 4500,00 SEK)
  • Salomon
    ALL MOUNTAIN
    från 5295,00 SEK