• SALOMON QST 92
  •  

SALOMON QST 92 (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
PAKET BINDNING:
4795,00 SEK
4795,00 SEK
4795,00 SEK
5495,00 SEK Ord. Pris (6495,00 SEK)
5695,00 SEK Ord. Pris (6695,00 SEK)
5795,00 SEK Ord. Pris (6695,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6495,00 SEK)
5695,00 SEK Ord. Pris (6695,00 SEK)
5795,00 SEK Ord. Pris (6695,00 SEK)
5495,00 SEK Ord. Pris (6495,00 SEK)
5695,00 SEK Ord. Pris (6695,00 SEK)
5795,00 SEK Ord. Pris (6695,00 SEK)

Beskrivning

SALOMON QST 92

LÖS SKIDA. Bindning väljer du valfritt och till ett rabatterat paketpris, då ingår montering. Kolla rekommenderad bindning i rull listen ovan... 

 

1 år FRI Slip/Vallning på köpet

Leverantörsbeskrivning.

Mer pist/allround och nya upplevelser. QST 92 ger snabba svängar på hård snö och lämpar sig för pist där snön är hård, lös eller sönderkörd. Tillverkad med C/FX har den låg vikt och hög stabilitet, för att du ska känna dig trygg.

All-mountain performance with the inspiration to explore new terrain.

Soft and hard snow performance

Spaceframe is made out of an Inverted 3D Woodcore inserted with Carbon

Flax & Power Transfer Platform. It provides Superior Ski to Snow Contact Off

Piste & On Piste, guaranteeing Underfoot Performance for Hard Pack

Carving.

Great terrain adaptation

Full sandwich, ABS sidewall construction, extending around the entire

sidewall, delivers increased ski to snow contact, added strength and great

terrain adaptation.

Quick and agile

Koroyd inserts in the tip and tail of the twin rocker shape ensure great

floatation, drift in powder, and easy pivoting for more agility.

Weight per ski : 1680g @177

Tip (mm) 130

Waist (mm) 92

Tail (mm) 113

Radius (M) 17/177cm

Specifikationer

Artnr: l39144100
Artnr: l391441001
Artnr: l391441002
Artnr: l3914410034
Artnr: l3914410035
Artnr: l3914410036
Artnr: l3914410037
Artnr: l3914410038
Artnr: l3914410039
Artnr: l391441004
Artnr: l3914410041
Artnr: l3914410042

Omdöme

Lämna ett omdöme

7XXs
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • 4495,00 SEK
  • Salomon
    Flexibelt ryggskydd Jr
    995,00 SEK
  • Salomon
    TOPPTURPJÄXOR
    6795,00 SEK
  • 1295,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • SALOMON
    PISTSKIDOR, DAM
    5495,00 SEK
  • Salomon
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    från 1495,00 SEK
  • SALOMON
    PISTSKIDOR
    7995,00 SEK
  • SALOMON
    PISTSKIDOR
    5995,00 SEK