• SALOMON QST 99
  • SALOMON QST 99

SALOMON QST 99 (PAKET)

1 2 3 4 5
(4.4/5) Baserat på 5 betyg.
LÄNGD:
PAKET BINDNING:
5295,00 SEK
5295,00 SEK
5295,00 SEK
6695,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6795,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6695,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6795,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6695,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6795,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6695,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6795,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
5295,00 SEK

Beskrivning

SALOMON QST 99

LÖS SKIDA. Bindning väljer du valfritt och till ett rabatterat paketpris, då ingår montering. Kolla rekommenderad bindning i rull listen ovan...

 

1 år FRI Slip/Vallning på köpet

Leverantörsbeskrivning.

Charge on or off-piste whatever the terrain.

Soft and hard snow performance

Thanks to Spaceframe technology, you can carve up hard packed snow and

slay powder with a ski that is tweaked to perfection.

Great terrain adaptation

Excel in all playgrounds with a ski that can adapt to any terrain.

Quick and agile

Skiing feels like second nature thanks to the Koroyd in the tip.

Weight per ski : 1700g @181

Tip (mm) 138

Waist (mm) 99

Tail (mm) 120

Radius (M) 19,1/181cm

Specifikationer

Artnr: l39144000
Artnr: l391440001
Artnr: l39144000122
Artnr: l391440001221
Artnr: l391440001225
Artnr: l391440001231
Artnr: l391440001235
Artnr: l391440001241
Artnr: l391440001245
Artnr: l391440001251
Artnr: l391440001255
Artnr: l39144000151

Omdöme

Lämna ett omdöme

7b5d
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Salomon
    Funktionströja dam
    från 695,00 SEK
  • Salomon
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    7895,00 SEK
  • Salomon
    SILS-glas
    795,00 SEK
  • Salomon
    Fodrad jacka dam
    2995,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon
    ALL MOUNTAIN, TELEMARK DAM
    från 4795,00 SEK
  • Salomon
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    6495,00 SEK
  • Salomon
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    3995,00 SEK
  • Salomon
    PISTSKIDOR
    5995,00 SEK