• SALOMON QST LUMEN 99 Dam
  •  

SALOMON QST LUMEN 99 (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
PAKET BINDNING:
5295,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
5295,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7495,00 SEK)
6695,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6795,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7495,00 SEK)
6695,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6795,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
5295,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
5295,00 SEK Ord. Pris (5495,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7495,00 SEK)
6695,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6795,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6495,00 SEK Ord. Pris (7495,00 SEK)
6695,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)
6795,00 SEK Ord. Pris (7695,00 SEK)

Beskrivning

SALOMON QST LUMEN 99

LÖS SKIDA. Bindning väljer du valfritt och till ett rabatterat paketpris, då ingår montering. Kolla rekommenderad bindning i rull listen ovan...

1 år FRI Slip/Vallning på köpet

Leverantörsbeskrivning.

QST LUMEN 99 blandar terränganpassning, energi och mjuk åkning. Den är tillverkad med en Spaceframe-konstruktion med en kärna helt i trä och balanserar styrka i pisten med mjukt flyt i pudersnön

Soft and hard snow performance
Spaceframe is made from an Inverted 3D Woodcore with Carbon Flax insert,
and Power Transfer Platform. It provides Superior Ski to Snow Contact Off
Piste and On Piste, guaranteeing Underfoot Performance for Hard Pack
Carving.
Great terrain adaptation
Full Sandwich, ABS sidewall construction, extending around the entire
sidewall, delivers increased ski to snow contact, added strength and great
terrain adaptation.
Quick and agile
Koroyd inserts in the tip and tail of the twin rocker shape ensure great
floatation, drift in powder, and easy pivoting for more agility.

Construction & Core
Spaceframe 3.0 AMB
Full Sandwich Sidewalls 360°
Inverted 3D Woodcore
Rocker
All-Terrain Rocker 2.0
Carve Zone

Weight per ski : 1650g @167

19.0m  13499/ 116mm

Specifikationer

Artnr: L39144400
Artnr: L391444001
Artnr: L3914440010
Artnr: L3914440011
Artnr: L3914440012
Artnr: L3914440013
Artnr: L3914440014
Artnr: L3914440015
Artnr: L391444002
Artnr: L391444003
Artnr: L391444004
Artnr: L391444005
Artnr: L391444006
Artnr: L391444007
Artnr: L391444008
Artnr: L391444009

Omdöme

Lämna ett omdöme

DyAcE
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • SALOMON
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    från 1495,00 SEK
  • SALOMON
    OFFPISTSKIDOR
    från 5995,00 SEK
    (Ord. Pris: 6495,00 SEK)
  • SALOMON
    DAM, ALL MOUNTAIN
    från 4795,00 SEK
    (Ord. Pris: 4995,00 SEK)
  • SALOMON
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    3595,00 SEK
    (Ord. Pris: 4500,00 SEK)
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • SALOMON
    ALL MOUNTAIN
    från 5295,00 SEK
    (Ord. Pris: 5495,00 SEK)
  • SALOMON
    OFFPISTSKIDOR
    från 5995,00 SEK
    (Ord. Pris: 6495,00 SEK)
  • SALOMON
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    5995,00 SEK
  • SALOMON
    DAM, ALL MOUNTAIN
    från 4795,00 SEK
    (Ord. Pris: 4995,00 SEK)