SALOMON QST PRO 120 TR

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
STORLEK (cm):
5795,00 SEK
5795,00 SEK
5795,00 SEK
5795,00 SEK
5795,00 SEK
5795,00 SEK

Beskrivning

Salomon QST PRO 120 TR

Gjutning av innesko är fortfarande att rekommendera för att få bästa passform. Detta ingår i priset. Värde. 500.-

Leverantörsbeskrivning.

QST Pro 120 TR, som nu är förmonterad med Low-tec touring sula för förbättrad effektivitet vid turåkning, har en EndoFit™-plösdesign som gör att den sitter bättre och känns bättre när du går och åker än någon annan pjäxa i sin klass.

Med en vikt på ca1,62 kg, ett rörelseomfång på 40° och förmonterade tekniska inlägg gör QST Pro 120 TR att du kan ta dig till vilken del av backen som helst

EndoFit™-designen ger en passform som ligger nära foten och överlägsen omslutning samt är helt anpassningsbar tack vare My Custom Fit 3D- och Custom Shell 360°-lösningarna

Den helt nya Twinframe2-designen ger dig bättre fjädring och dynamisk flex, medan den extra stora förspänningen ger dig effektiv kraftöverföring.

Flex 120

3180 g / 26.5 

Specifikationer

Artnr: L39153400
Artnr: L391534001
Artnr: L391534003
Artnr: L391534004
Artnr: L391534005
Artnr: L391534006

Omdöme

Lämna ett omdöme

hdLs
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Salomon
    Microfleecemössa unisex
    245,00 SEK
  • Salomon
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    8995,00 SEK
  • Salomon
    Vid köp av bindning ingår montering 500.
    4395,00 SEK
    (Ord. Pris: 5195,00 SEK)
  • Salomon
    Skidbyxa alpint dam
    2195,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon
    RACINGPJÄXOR
    6495,00 SEK
  • Salomon
    JUNIORPJÄXOR, TOPPTURPJÄXOR
    1895,00 SEK
  • Salomon
    ALPINPJÄXOR DAM
    4295,00 SEK
  • Salomon
    TOPPTURPJÄXOR
    6495,00 SEK