Hem » LÄNGD » SKIDOR LÄNGD » Produkt
  • SALOMON RC 8 SKIN (PAKET)
  •  
  •  
  •  
  •  
  • NNN-
  •  

SALOMON RC 8 SKIN (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
LÄNGD BINDNING:
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (4195,00 SEK)

Beskrivning

SALOMON RC 8 SKIN (PAKET)

PAKET. Monterat och klart med NNN längd bindning (se rullningslisten ovan).

 

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Leverantörsbeskrivning.

LIGHTWEIGHT, HIGH-PERFORMANCE CLASSIC SKI FOR NEWER RACERS AND ENDURANCE TRAINERS.

RC 8 SKIN lets you experience classic performance without the challenge of daily waxing. The SKINGRIP inserts deliver precise, secure grip and silent, fast gliding for skiers who demand performance in various snow conditions.

Heel Toe camber provides easy kick and compression when pressing with
the forefoot, but remains lifted when gliding or standing.
Fast
Racing base with Zeolit additive for better wax absorption and retention.
Lightweight
Densolite core is light and durable

RC 8 Skin is designed to glide fast in control. Optimized heel toe
camber improves grip and control during the kick phase. The new G4 ZEOLIT
base combined with the Race Universal grinding provide great glide.

 

Specifikationer

Artnr: L40735700
Artnr: L407357001
Artnr: L4073570010
Artnr: L4073570011
Artnr: L4073570012
Artnr: L4073570013
Artnr: L4073570014
Artnr: L407357002
Artnr: L407357003
Artnr: L407357004
Artnr: L407357005
Artnr: L407357006
Artnr: L407357007
Artnr: L407357008
Artnr: L407357009

Omdöme

Lämna ett omdöme

mmUFY6
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Salomon
    Skidbyxa alpint herr
    1995,00 SEK
  • Salomon
    Flexibelt ryggskydd Jr
    995,00 SEK
  • Salomon
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    3995,00 SEK
  • 345,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon
    Vallningsbar
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • Salomon
    JUNIOR VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    från 1695,00 SEK
    (Ord. Pris: 2495,00 SEK)
  • Salomon
    VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    3595,00 SEK
    (Ord. Pris: 5095,00 SEK)
  • Salomon
    VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 3295,00 SEK)