Salomon S-LAB CLASSIC Yellow

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
BINDNING:
LÄNGD:
3995,00 SEK Ord. Pris (5995,00 SEK)
4490,00 SEK Ord. Pris (6490,00 SEK)
4490,00 SEK Ord. Pris (6490,00 SEK)
4590,00 SEK Ord. Pris (6590,00 SEK)
3995,00 SEK Ord. Pris (5995,00 SEK)
4490,00 SEK Ord. Pris (6490,00 SEK)
4490,00 SEK Ord. Pris (6490,00 SEK)
4590,00 SEK Ord. Pris (6590,00 SEK)
4490,00 SEK Ord. Pris (6490,00 SEK)
4590,00 SEK Ord. Pris (6590,00 SEK)
3995,00 SEK Ord. Pris (5995,00 SEK)
4490,00 SEK Ord. Pris (6490,00 SEK)
4490,00 SEK Ord. Pris (6490,00 SEK)
4590,00 SEK Ord. Pris (6590,00 SEK)
3995,00 SEK Ord. Pris (5995,00 SEK)
4490,00 SEK Ord. Pris (6490,00 SEK)

Beskrivning

Salomon S-LAB CLASSIC YELLOW

LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår montering.

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning.

Alla skidor som vi säljer på hemsidan viktar vi i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Leverantörsbeskrivning.

World Cup athletes' choice for universal conditions, the most
common surface condition in racing. 866 construction mated to
universal press adjustment ensures optimum performance for
each skier's weight.


Easy kick
Instantaneously execute the kick and explode down the piste with the low
profile.
Easy to select the right ski
Thanks to My Custom Ski, you can select your perfect ski with only two
values: body weight and snow condition.
Acceleration
Enjoy world class performance everyday, thanks to a flexible tip and tail
technology that excels in every snow condition.

Type : CLASSIC
Side Cut : 44/44/44
Weight : 1040 gr

Specifikationer

Artnr: L39159600
Artnr: L391596001
Artnr: L3915960010
Artnr: L3915960011
Artnr: L3915960012
Artnr: L3915960013
Artnr: L3915960014
Artnr: L3915960015
Artnr: L391596002
Artnr: L391596003
Artnr: L391596004
Artnr: L391596005
Artnr: L391596006
Artnr: L391596007
Artnr: L391596008
Artnr: L391596009

Omdöme

Lämna ett omdöme

m8cLpB
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

Du kanske också är intresserad av

  • Ange nivå för hur vi skall vikta skidorna.
    0,01 SEK
  • Slip och specialvallning för nya skidor.
    495,00 SEK
    (Ord. Pris: 700,00 SEK)
  • Specialvallning - rekommenderas nya skidor!
    300,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon EQUIPE 8 SKATE LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår m...
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 2495,00 SEK)
  • PAKET: Bindning på köpet.
    5995,00 SEK
    (Ord. Pris: 7495,00 SEK)
  • Salomon EQUIPE 8 CLASSIC LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ingår...
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 2695,00 SEK)
  • SALOMON S-LAB SKATE Yellow LÖS SKIDA. Bindning köper du löst till och då ing...
    3495,00 SEK
    (Ord. Pris: 5995,00 SEK)