• SALOMON S/MAX 130
  •  

SALOMON S/MAX 130

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
STORLEK (cm):
5995,00 SEK
5995,00 SEK
5995,00 SEK
5995,00 SEK
5995,00 SEK
5995,00 SEK

Beskrivning

SALOMON S/MAX 130

Gjutning av innesko är fortfarande att rekommendera för att få bästa passform. Detta ingår i priset. Värde. 500.-

Avancerad Race/Freeride pjäxa på toppnivå med Twinframe-teknik som kombinerar överlägsen överföring och kraft med ojämförlig omslutning av foten, för maximala prestanda i pisten.

Designed in collaboration with Salomon's Fast Collective, S/MAX boots are a radical new way of building boots. Coreframe construction uses a thinner shell with an internal frame reinforecment, making S/MAX lighter, more agile, and more sensitive than anything out there. You'll feel your edges and terrain variations like never before.

And the fit is completely customizable, with a pre-shaped seamless liner and new CUSTOM SHELL HD molding process in just ten minutes.

 

Specifikationer

Artnr: L40547500
Artnr: L405475000
Artnr: L405475001
Artnr: L405475002
Artnr: L405475003
Artnr: L405475004

Omdöme

Lämna ett omdöme

Cvy5y
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon
    ALPINPJÄXOR DAM
    4295,00 SEK
  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    4195,00 SEK
  • Salomon
    PIST/FREERIDE PJÄXOR
    4295,00 SEK
  • Salomon
    TOPPTURPJÄXOR, ALPINPJÄXOR DAM
    4795,00 SEK