Hem » LÄNGD » SKIDOR LÄNGD » Produkt
  • SALOMON S/RACE JUNIOR CLASSIC
  •  
  •  
  • PROLINK ACCESS JR
  •  

SALOMON S/RACE JUNIOR CLASSIC (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
LÄNGD BINDNING:
1995,00 SEK Ord. Pris (2795,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (2795,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (2795,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (2795,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
2595,00 SEK Ord. Pris (3395,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (2795,00 SEK)

Beskrivning

SALOMON S/RACE JUNIOR CLASSIC (PAKET)

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning (se rullningslisten ovan).

Alla skidor som vi säljer på hemsidan handplockas fram och viktas i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Beskrivning

THE NEXT GENERATION OF CHAMPIONS NEEDS WINNING EQUIPMENT
Easy to kick
Fast in all conditions
Lightweight

The next generation of champions need winning equipment, and the S/RACE JUNIOR CLASSIC delivers World Cup proven features like a super fast G5 base, and a lightweight but forgiving D-Carbon core.

LEVEL
Junior

SKI TYPE
Classic wax

 

Specifikationer

Artnr: L39942100
Artnr: L399421001
Artnr: L3994210010
Artnr: L3994210011
Artnr: L3994210012
Artnr: L3994210013
Artnr: L3994210014
Artnr: L399421002
Artnr: L399421003
Artnr: L399421004
Artnr: L399421005
Artnr: L399421006
Artnr: L399421007
Artnr: L399421008
Artnr: L399421009

Omdöme

Lämna ett omdöme

bTfC
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Salomon
    ALL MOUNTAIN, TELEMARK DAM
    från 4795,00 SEK
  • Salomon
    1 år FRI Slip/Vallning på köpet
    3595,00 SEK
    (Ord. Pris: 4500,00 SEK)
  • Salomon
    Microfleecemössa unisex
    245,00 SEK
  • 6995,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon
    VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    2595,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • Salomon
    JUNIOR VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    från 1695,00 SEK
    (Ord. Pris: 2495,00 SEK)
  • Salomon
    Vallningsbar
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • Salomon
    VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 3295,00 SEK)