• SALOMON S/RACE JUNIOR SKIN
  •  
  •  
  • PROLINK ACCESS JR
  •  
  •  

SALOMON S/RACE JUNIOR SKIN (PAKET)

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
LÄNGD:
LÄNGD BINDNING:
1695,00 SEK Ord. Pris (2495,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1695,00 SEK Ord. Pris (2495,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1695,00 SEK Ord. Pris (2495,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1695,00 SEK Ord. Pris (2495,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)
1695,00 SEK Ord. Pris (2495,00 SEK)
1995,00 SEK Ord. Pris (3095,00 SEK)

Beskrivning

SALOMON S/RACE JUNIOR SKIN (PAKET)

PAKET. Monterat och klart med NNN/SNS längd bindning (se rullningslisten ovan).

Alla skidor som vi säljer på hemsidan handplockas fram och viktas i Eikermätare för perfekt spann… Om du är Expert/Tävling, så ringer vi alltid upp…

LÄNK: Spannvikta skidan för perfekt spann

Beskrivning

Vallninsfri skida med stighud som ger ett bra fäste i alla fören. Salomons bästa belag på glidytorna. En utmärkt träningsskida för den inte hinner eller vill valla sina skidor inför varje pass.

In junior races and all day events, conditions change. S/RACE JR SKIN incorporates Formula Pomoca Skin for true race speed and confidence in all snow conditions. Win without kick wax.

LEVEL
Junior

SKI TYPE
Classic skin

 

Specifikationer

Artnr: L39813200
Artnr: L398132000
Artnr: L398132001
Artnr: L3981320010
Artnr: L3981320011
Artnr: L3981320012
Artnr: L3981320013
Artnr: L398132002
Artnr: L398132003
Artnr: L398132004
Artnr: L398132005
Artnr: L398132006
Artnr: L398132007
Artnr: L398132008
Artnr: L398132009

Omdöme

Lämna ett omdöme

G5Gq
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • Salomon
    Flexibelt ryggskydd Herr
    1495,00 SEK
  • Salomon
    JUNIOR VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 2795,00 SEK)
  • Salomon
    Skidbyxa alpint dam
    2195,00 SEK
  • Salomon
    Vallningsbar
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Salomon
    Vallningsbar
    från 2995,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • Salomon
    VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 3295,00 SEK)
  • Salomon
    VALLNINGSFRIA SKIDOR / SKINTEC
    2595,00 SEK
    (Ord. Pris: 4195,00 SEK)
  • Salomon
    JUNIOR VALLNINGSBAR
    från 1995,00 SEK
    (Ord. Pris: 2795,00 SEK)