SALOMON X PRO 90

1 2 3 4 5
(0/5) Bli först med att betygsätta.
STORLEK (cm):
3295,00 SEK
3295,00 SEK
3295,00 SEK
3295,00 SEK
3295,00 SEK
3295,00 SEK

Beskrivning

Salomon X PRO 90

Gjutning av innesko/skal är fortfarande att rekommendera för att få bästa passform. Detta ingår i priset. Värde. 500.-

X PRO = BRED FOT

Twinframe-prestanda med Salomons nya 3D-foder gör den prestandadrivna X-Pro bekväm från den minut du provar den till dagens sista åk

Leverantörsbeskrivning.

State-of-the-art instant fit and efficient power transmission
brought by 3D liner and Twinframe shell design, X PRO 90 is a
great choice for all-day, all mountain skiing
Performance
Twinframe design delivers rebound and flex, while oversized pivot provides
efficient transmission
Fit
My CustomFit 3D Sport Liner delivers great initial fit, with personalization for
any foot shape

Vikt 4320 (26.5)

Flex Index 90
Last 100

Specifikationer

Artnr: L40551400
Artnr: L405514000
Artnr: L405514001
Artnr: L405514002
Artnr: L405514003
Artnr: L405514004

Omdöme

Lämna ett omdöme

LsznrG
Kod från Captcha-bild:

Omdöme (0)

Dela

Blogga om

MER FRÅN SAMMA VARUMÄRKE

  • 6995,00 SEK
  • Salomon
    Skidbyxa längd dam
    1195,00 SEK
  • Salomon
    Microfleecemössa unisex
    245,00 SEK
  • Salomon
    SALOMON MOMEMTUM SOFTSHELL JKT W Denna lätta softshelljacka blockerar vind o...
    1595,00 SEK
  • MER FRÅN SAMMA KATEGORI

  • Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    3695,00 SEK
  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    4195,00 SEK
  • Salomon
    Gjutning av innesko/skal. Detta ingår i priset. Värde: 500.-
    4695,00 SEK
  • Salomon
    ALPINPJÄXOR DAM
    3695,00 SEK